dzieci układają liście

Przedszkole Muzyczne Do-Re-Mi w Słupsku

Gdy w 2001 roku otwierałyśmy pierwsze w regionie niepubliczne przedszkole, nikt nie wierzył, że nasze plany mają szansę powodzenia. Ciągle słyszałyśmy o niżu demograficznym, braku chętnych i braku zaufania do prywatnych placówek. Pomimo tego, postanowiłyśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i studentami, zakładając przedszkole przeznaczone zarówno dla dzieci wybitnie uzdolnionych, jak i tych walczących z nieśmiałością czy nadpobudliwością, tak, aby od wczesnych lat mogły rozwijać swoje talenty i uczyć się od siebie nawzajem tolerancji i zrozumienia.

To, z czego jesteśmy najbardziej dumne, to bez wątpienia rodzinna atmosfera, jaka panuje w naszych placówkach. Zawdzięczamy to przede wszystkim wspaniałej kadrze, która aktywnie uczestniczy w procesie edukacji każdego dziecka i angażuje się w życie przedszkola. Zapewniamy odpowiedzialne, twórcze, ciepłe i serdeczne podejście do naszych podopiecznych. Nasi pracownicy posiadają dużą swobodę w kwestii rodzaju i sposobu prowadzenia zajęć, dzięki czemu jesteśmy w stanie wdrażać indywidualny program dostosowany do aktualnych potrzeb i predyspozycji dzieci. Zdając sobie sprawę z zaufania, jakim obdarzyli ich rodzice, wychowawcy mają również świadomość potrzeby stałej i rzetelnej współpracy z rodzicami.

Lata pracy w środowisku muzycznym uświadomiły nam nieoceniony wpływ szeroko pojętej aktywności muzycznej na indywidualny rozwój każdego dziecka. Stymulująca pracę mózgu, wspomagająca koncentrację i rozwijająca kreatywność ma bezpośredni wpływ na umiejętności takie jak: czytanie, pisanie, nauka języków obcych i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Kontakt z muzyką rozwija u dzieci również aktywną i twórczą wyobraźnię. Szereg zadań muzycznych proponowanych przez nauczyciela zakłada samodzielne ich rozwiązywanie i jednocześnie, poprzez zabawę, uczy współzawodnictwa w grupie rówieśniczej. Rozwiązania te mają stopniowo coraz bardziej indywidualny charakter, przez co uczą myślenia dywergencyjnego, czyli odchodzenia od schematów i typowości.

Dowodem na powodzenie naszego projektu są sukcesy naszych absolwentów. Cieszy nas fakt, że wielu z nich pozostaje z nami w kontakcie również po zakończonej edukacji przedszkolnej. Rodzice są zadowoleni, że ich dzieci nie mają problemów z nauką, że są odważne, pomysłowe, koleżeńskie i ambitne.

Nasza oferta

Oferujemy Państwu do wyboru dwie placówki przedszkolne oraz trzy placówki żłobkowe, w których Wasze pociechy mogą bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas. W każdej z nich ilość sprzętu i zabawek jest dostosowana do liczby podopiecznych. Dzieci same decydują, czym chcą się bawić, a podczas zajęć muzycznych każde z nich ma możliwość grania na własnym instrumencie, niezależnie od tego czy są to instrumenty melodyczne czy perkusyjne.

Chętnych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do kontaktu. Nasze przedszkole muzyczneżłobek na bieżąco oferują zajęcia adaptacyjne, podczas których dziecko ma możliwość zapoznania się z grupą, opiekunką, a także specyfiką pracy placówek. Zapewnienie dzieciom możliwości uczestnictwa w takich zajęciach zmniejsza stres związany z późniejszą rozłąką z rodziną i daje gwarancję spokojnego wejścia w życie przedszkolne.

Przedszkole Muzyczne Do-Re-Mi
- Uczymy się śpiewająco!